Przepis na Pastrami

Podbeskidzka Wołowina 9 Blog o wołowinie 9 Przepis na Pastrami

Pastrami – co to?

 Pastrami to nie samo mięsko, które możesz zauważyć na zdjęciu, ale to styl, sposób przechowywania mięsa a także jego zakonserwowania poprzez solenie oraz peklowanie. Na koniec całego procesu, żeby nasze pastrami było gotowe trzeba je uwędzić. 
Pastrami nie zostało wynalezione bez powodu, ponieważ miało ono ogromne zastosowanie i pozwalało przeżyć… Naszym przodkom w tak odległych czasach w których nie było jeszcze lodówki, ba! Nie było nawet wynalezione światełko do lodówki! Sól, która jest obowiązkowym składnikiem, gdy My sami dla Was przyrządzamy pastrami, pozwala ona na długi czas uchronić mięso przed zepsuciem.

Pastrami wołowe - przepis na pastrami wołowe

Pastrami wołowe? Nie tylko!

Nie zdziwi was, jak napiszemy, że pastrami w naszym sklepie można kupić ale tylko wołowe, dlaczego? A bo mamy zapas wołowiny oraz jest po prostu najlepszym rodzajem pastrami. Takie przyrządzenie mięsa można wykonać lub zakupić z każdego jego rodzaju. Zaczynając od pastrami z gęsich piersi, próbując peklowania wieprzowiny, baraniny, drobiu a kończąc nawet na robieniu pastrami z ryby.

Historia Pastrami

To może teraz jakaś dawka wiedzy, żebyście mieli pojęcie jakie smakołyki możecie u nas kupić?
A więc pastrami emigrowało wraz z falą żydowskiej emigracji z okolic dzisiejszej Rumuni, która przybyła do Nowego Jorku w drugiej połowie XIX wieku. Już po kilkunastu latach, ponieważ w 1887 roku Nowojorski rzeźnik (Może o Bronowskich rzeźnikach też będą pisać kiedyś :D) zaserwował w swojej “pracowni” kanapkę z pastrami, która była strzałem w dziesiątkę, dlaczego?
Dlatego, że zamienił swoją rzeźnie w… restaurację, która sprzedawała kanapki z pastrami.

To właśnie w USA jest największa produkcja pastrami idąca w parze z ogromnym popytem na ten kawał mięsa.

Dziś w Stanach Zjednoczonych poprzez określenie “klasyczne pastrami” mamy na myśli długo marynowany mostek wołowy w soli oraz ziołach, przyprawach a na końcu wędzony. Prawie takie samo pastrami, możecie zakupić w naszym sklepie, jest ono zrobione na bazie Amerykańskiego, klasycznego pastrami, lecz wypełniliśmy luki smakowe, których po prostu nam brakowało w klasycznym.

Pizza z pastrami – przepis

Możliwości przygotowania dań z pastrami jest bardzo dużo, najpopularniejsze są kanapki, ale aktualnie jesteśmy podczas tworzenia naszego przepisu na nie. Gdy pierwszy raz zrobiliśmy pastrami, wpadliśmy na pomysł umieszczenia go na pizzy, po wielu próbach oraz degustacjach udało nam się stworzyć idelaną pizze, którego głównym składnikiem jest domowe pastrami, nasze domowe pastrami, które możecie u nas zakupić!

Składniki

  1. Ciasto na pizzę, niestety przepisu nie możemy zdradzić,
  2. ser cheddar,
  3. mozzarella,
  4. sos pomidorowy do pizzy,
  5. cebula czerwona

Sposób przygotowania

Jak widać po składnikać pizza z pastrami jest bardzo podstawową pizzą, ale bez obaw, mimo tego, że nie posiada ona bardzo dużo składników zachwyci każdego bardzo unikalnym, pełnym smakiem pastrami z mostka wołowego.Ciasto wykonujemy według swoich przepisów, wałkujemy je i smarujemy sosem pomidorowym do pizzy. Na posmarowane ciasto sypiemy ser mozzarella, kroimy mostek wołowy (pastrami) na cienkie plastry i kładziemy na cieście. Całość posypujemy serem Cheddar i tak przygotowany placek pakujemy do piekarnika na 250 stopni na około 10-15 minut.