Wołowina Czechowice

Zamówienia na mięso, kiełbaski i wędzonki do 18 stycznia.
Sprzedaż w dniach 27 i 28 stycznia.

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Czechowicach?

Wołowina, którą sprzedajemy hodujemy w naszym gospodarstwie rolnym.
Sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy ogromny wybieg dla wszystkich pociech.
Nasze krowy są z gatunku “Limousine”, czyli naturalnie cechują się sporą porcją chudego mięsa o wybitnej jakości i unikalnym smaku.
Nasze gospodarstwo rolne funkcjonuje aż 70 lat, wiemy o prawidłowej hodowli wszystko, a to daje nam wyższość nad jakością i smakiem oferowanego mięsa w supermarketach.

Kiedy sprzedajemy?

O terminie możliwości zamówienia oraz terminach sprzedaży zawiadamiamy Was na naszej stronie na Facebook’u i poprzez wiadomości SMS, naturalnie po ówczesnym skontaktowaniu się z nami telefonicznie (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu numeru telefonu i danych personalnych. Wtedy, przed każdą sprzedażą zostaniesz doinformowany króciutkim a jakże zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Złożenie zamówienia na nasze mięso wołowe jest łatwe, ponieważ są tylko trzy opcje, czyli poprzez naszą stronę Podbeskidzka Wołowina na Facebook, telefonicznie lub mailowo.
Po złożeniu zamówienie zapisujemy je i na kilka dni przed sprzedażą kontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której trzeba odebrać zamówienie. Z racji, że jest to produkt spożywczy, nie nie mamy możliwości wysyłki zamówień do Czechowic-Dziedzic.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Zwracamy szczególną uwagę do karmienia naszych krów już od samego narodzenia, bo właściwe i sumienne dokarmianie młodych krów przekłada się na smak oraz na jakość mięsa.
Przez pierwsze 8-9 miesięcy życia krów rasy Limousine mamy prawie całkowicie ułatwioną pracę, bo są one nasilane przez matkę jej mlekiem, jedyne, co kontrolujemy to świeże sianko, które małe krowy podjadają pomiędzy piciem mleka. Gdy mija wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca powoli wdrażamy inne metody “posiłków”, które tworzymy u nas w gospodarstwie rolnym, więc posiadamy całkowitą kontrolę nad tym, co jedzą. Zawsze w naszym przypadku krowy nasilane są kiszonką z trawy i kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja). Oczywiście nie można zapomnieć o suplementacji witamin. Udało nam się po wielu latach prób i testów wybrać takie , które są wytwarzane naturalnie i mają one pozytywny wpływ, a nie jak zdecydowana większość pseudo “witamin” – negatywnie.
Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Cennik wołowiny

Mięso

Polędwica wędzona
150zł/kg
Polędwica prawdziwa
140zł/kg
Polędwica ligawa
52zł/kg
Antrykot
45zł/kg
Rozbratel
34zł/kg
Grube
45zł/kg
Gulasz
36zł/kg
Rosołowe
32zł/kg
Mielone
32zł/kg
Hamburgery
36zł/kg
Wędzonki wieprzowe, schab, szynka, boczek, baleron, żeberka
42zł/kg

Wędliny

Kiełbasa szynkowa
42zł/kg
Kiełbasa cienka
36zł/kg
Kiełbasa cienka biała
34zł/kg
Frankfurterki grillowe białe
35zł/kg
Frankfurterki
42zł/kg
Szynka wołowa z przyprawami lub bez
63zł/kg
Kiełbasa parówkowa (w folii)
30zł/kg
Kiełbasa parówkowa (wiedeńska)
32zł/kg
Kiełbasa parówkowa (serdelki)
30zł/kg

Źródełko wiedzy o wołowinie

Wołowina, coraz częściej jest zamieniane na mięso drobiowe, niestety, nie jest to potrzebne. Biorąc pod uwagę wartości odżywcze, jakie ma mięso wołowe, jest zaliczana do jednych z najbardziej odżywczych produktów, które możemy zjeść, a jak wszyscy wiemy, odpowiednia ilość składników odżywczych przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Analizując badania, wołowina składa się w około 45% z białka i w około 54% z tłuszczu, najmniej wołowina składa się z węglowodanów, bo tylko z około 1%.
Kaloryczność wołowiny jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, jaką część tuszy wołowej użyjemy, lecz nie tylko. Istotną kwestią jest sam chów bydła, czyli wiek, masa ciała, wielkość umięśnienia i jaka jest ilość tłuszczu w ciele, wynikający z sposobu karmienia.
Oprócz idealnego rozłożenia makroskładników warto nieco napisać o witaminach i minerałach, zawartych w mięsie wołowym, ponieważ właśnie ten rodzaj mięsa ma najwięcej przyswajalnego żelaza w porównaniu do innych. Ponadto wołowina ma w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Nie jesteś z Czechowic? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Czechowic stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: