Wołowina Pszczyna

Zamówienia na mięso, kiełbaski, wędzonki a także mięso marynowane na grilla (np. karczek, żeberka) do 19 kwietnia
Sprzedaż w dniach 28 i 29 kwiecień.

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Pszczynie?

Mięso wołowe, które mamy w ofercie hodujemy w naszym własnym gospodarstwie rolnym.
My sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy ogromny wybieg dla wszystkich pociech.
Nasze krowy są z gatunku “Limousine”, czyli naturalnie charakteryzują się sporą porcją beztłuszczowego mięsa o wybitnej klasie i świetnym smaku.
Nasze gospodarstwo rolne funkcjonuje aż 70 lat, wiemy o właściwej hodowli wszystko, a to daje nam wyższość nad jakością i smakiem oferowanej wołowiny w zwykłych sklepach.

Kiedy sprzedajemy?

O terminie do jakiej możecie złożyć zamówienia oraz terminach sprzedaży informujemy Was na naszej stronie na Facebook’u oraz poprzez SMS, oczywiście po ówczesnym skontaktowaniu się z nami telefonicznie (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu swojego numeru telefonu i danych personalnych. Wtedy, przed każdą sprzedażą zostaniesz poinformowany krótkim a jakże zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Złożenie zamówienia na nasze mięso wołowe jest łatwe, ponieważ są tylko 3 sposoby, czyli poprzez naszą stronę Podbeskidzka Wołowina na Facebook, telefonicznie lub mailowo.
Po złożeniu zamówienie zapisujemy je i parę dni przed sprzedażą kontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której trzeba odebrać swoje zamówienie. Z racji, że jest to produkt spożywczy, nie oferujemy wysyłki zamówień do Pszczyny.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Zwracamy dużą uwagę do żywienia naszego bydła już od samego narodzenia, bo właściwe i staranne karmienie młodych krów owocuje na późniejszy na smak i na jakość mięsa. W trakcie pierwszych 8-9 miesięcy życia naszych małych Limousinek mamy po części ułatwioną pracę, ponieważ są one karmione przez matkę jej mlekiem, jedyne, co kontrolujemy to świeże sianko, które małe krowy sobie podjadają między piciem mleka. Gdy minie wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca krok po kroku wdrażamy inne metody “posiłków”, które tworzymy w naszym gospodarstwie , więc posiadamy całkowitą kontrolę nad tym, co jedzą. U nas w każdym przypadku krowy karmione są kiszonką z trawy oraz kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja).
Naturalnie nie można zapomnieć o dodawaniu do posiłków witamin. Odnieśliśmy sukces, ponieważ po wielu latach doświadczeń i testów wybrać takie, które są wytwarzane naturalnie i wpływają pozytywnie, a nie jak większość pseudo “witamin” – negatywnie.
Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Cennik wołowiny

Rosołowe

34 zł / kg

Gulasz

38 zł / kg

Rozbratel

36 zł / kg

Antrykot

48 zł / kg

Polędwica prawdziwa

145 zł / kg

Polędwica ligawa

55 zł / kg

Grube

46 zł / kg

Mielone

34 zł / kg

Mielone na hamburgery

36 zł / kg

Polędwica wędzona

150 zł / kg

Pastrami

70 zł / kg

Szynka wołowa z przyprawami

65 zł / kg

Szynka wołowa

63 zł / kg

franfurterki

Franfurterki

42 zł / kg

Parówki wiedeńskie

Kiełbasa parówkowa (wiedeńska)

32 zł / kg

Kiełbasa cienka

Kiełbasa cienka

36 zł / kg

Wędzonki wieprzowe, schab, szynka, boczek, baleron, żeberka

42 zł / kg

Kiełbasa cienka biała

34 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (w folii)

30 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (serdelki)

30 zł / kg

Frankfurterki grillowe białe

35 zł / kg

Kiełbasa szynkowa

42 zł / kg

Źródełko wiedzy o wołowinie

Mięso wołowe, często zastępowane jest na mięso drobiowe, niestety, niepotrzebnie. Zagłębiając się w wartości odżywcze, które posiada wołowina, jest ona zaliczana do jednych z najbardziej wartościowych produktów, które możemy zjeść, a jak wiadomo, odpowiednia ilość makroskładników przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Procentowo, analizując wyniki badań, mięso wołowe składa się w około 45% z białka oraz w około 54% z tłuszczu, najmniej wołowina składa się z węglowodanów, około 1%.
Kaloryczność mięsa wołowego jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, jaką część tuszy wołowej zjemy, lecz nie tylko. Istotną kwestią jest sam chów bydła, czyli wiek, masa ciała, wielkość umięśnienia oraz ilość tłuszczu, wynikający z tego, jak i czym są karmione krowy.
Prócz świetnego rozłożenia makroskładników warto wspomnieć o witaminach i minerałach, zawartych w wołowinie, ponieważ właśnie ten rodzaj mięsa posiada najwięcej przyswajalnego żelaza porównując do innych. Na dodatek wołowina skrywa w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Nie jesteś z Pszczyny? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Pszczyny, stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: