Wołowina Katowice

Sprzedaż mięsa wołowego w dniu 29.10.2021-30.10.2021

Zamówienia zbieramy do 26.10.2021r

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Katowicach?

Mięso wołowe, które mamy w ofercie hodujemy w naszym gospodarstwie rolnym.
Sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy duży wybieg dla wszystkich pociech.
Nasze krowy są rasy “Limousine”, czyli naturalnie charakteryzują się dużą porcją beztłuszczowego mięsa o idealnej klasie i unikalnym smaku.
Gospodarstwo rolne “Zmełty” działa aż 70 lat, wiemy o właściwej hodowli wszystko, a to formuje nam przewagę nad jakością i smakiem oferowanego mięsa w zwykłych sklepach.

Kiedy sprzedajemy?

O terminie do jakiej możecie złożyć zamówienia oraz terminach sprzedaży zawiadamiamy Was na naszym Fanpage’u oraz za pomocą SMS, oczywiście po ówczesnym skontaktowaniu się z nami (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu swojego numeru telefonu, imienia i nazwiska. Wtedy zostaniesz poinformowany krótkim a jakże zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Składanie zamówienia na naszą wołowinę jest bardzo proste, ponieważ są tylko 3 sposoby, czyli poprzez naszą stronę Podbeskidzka Wołowina na Facebook, dzwoniąc do nas lub pisząc do nas maila.
Po złożeniu zamówienie zapisujemy je i na parę dni przed sprzedażą kontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której należy odebrać swoje mięso. Z racji, że jest to świeże mięso, nie oferujemy wysyłki zamówień do Katowic.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Przykładamy szczególną uwagę do karmienia naszych krów już od samego urodzenia, ponieważ właściwe i staranne karmienie cieląt przekłada się na smak oraz na jakość mięsa. Przez pierwsze 8-9 miesięcy życia naszych małych Limousinek mamy po części ułatwioną pracę, ponieważ są one nasilane przez matkę jej mlekiem, jedyne, o co dbamy to świeże sianko, które cielęta sobie podjadają między piciem mleka. Gdy mija wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca krok po kroku wdrażamy inne sposoby “posiłków”, które tworzone są w naszym gospodarstwie , więc mamy całkowitą kontrolę nad tym, co spożywają. U nas w każdym przypadku krowy karmione są kiszonką z trawy oraz kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja). Oczywiście należy pamiętać o suplementacji witamin. Odnieśliśmy sukces, ponieważ po wielu latach prób i testów wyselekcjonować takie , które są pochodzenia naturalnego i mają one pozytywny wpływ, a nie jak zdecydowana większość pseudo “witamin” – negatywnie.
Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Cennik wołowiny

Mięso wołowe

Polędwica wędzona
110zł/kg
Polędwica prawdziwa
90zł/kg
Polędwica ligawa
40zł/kg
Antrykot
34zł/kg
Rozbratel
26zł/kg
Grube
35zł/kg
Gulasz
27zł/kg
Rosołowe
24zł/kg
Mielone
26zł/kg

Wędliny wołowe

Kiełbasa szynkowa
40zł/kg
Kiełbasa cienka
35zł/kg
Kiełbasa cienka biała
33zł/kg
Frankfurterki grillowe białe
33zł/kg
Frankfurterki
36zł/kg
Szynka wołowa z przyprawami lub bez
55zł/kg

Źródełko wiedzy o wołowinie

Mięso wołowe, coraz częściej zastępowane jest na mięso drobiowe, niestety, niepotrzebnie. Biorąc pod uwagę wartości odżywcze, jakie posiada wołowina, jest zaliczana do jednych z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, a jak wszyscy wiemy, odpowiednia ilość makroskładników przyczynia się do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Analizując badania, wołowina składa się w około 45% z białka i w około 54% z tłuszczu, zdecydowanie najmniej wołowina składa się z węglowodanów, około 1%.
Kaloryczność wołowiny różni się od tego, jaką część tuszy wołowej zjemy, ale nie tylko. Istotną kwestią jest samo hodowanie bydła, czyli wiek, masa ciała, umięśnienie oraz ilość tłuszczu, wynikający z sposobu karmienia.
Oprócz idealnego rozkładu makroskładników należy wspomnieć o witaminach i minerałach, które są zawarte w mięsie wołowym, ponieważ ten rodzaj mięsa ma najwięcej przyswajalnego żelaza w porównaniu do innych. Na dodatek wołowina skrywa w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Nie jesteś z Katowic? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Katowic stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: