Wołowina Katowice

Najbliższa sprzedaż odbędzie się 22 i 23 marca.
Zamówienia na całą naszą ofertę możecie składać do 12 marca.

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Katowicach?

Mięso wołowe, które mamy w ofercie hodujemy w naszym gospodarstwie rolnym.
Sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy duży wybieg dla wszystkich pociech.
Nasze krowy są rasy “Limousine”, czyli naturalnie charakteryzują się dużą porcją beztłuszczowego mięsa o idealnej klasie i unikalnym smaku.
Gospodarstwo rolne “Zmełty” działa aż 70 lat, wiemy o właściwej hodowli wszystko, a to formuje nam przewagę nad jakością i smakiem oferowanego mięsa w zwykłych sklepach.

Kiedy sprzedajemy?

O terminie do jakiej możecie złożyć zamówienia oraz terminach sprzedaży zawiadamiamy Was na naszym Fanpage’u oraz za pomocą SMS, oczywiście po ówczesnym skontaktowaniu się z nami (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu swojego numeru telefonu, imienia i nazwiska. Wtedy zostaniesz poinformowany krótkim a jakże zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Składanie zamówienia na naszą wołowinę jest bardzo proste, ponieważ są tylko 3 sposoby, czyli poprzez naszą stronę Podbeskidzka Wołowina na Facebook, dzwoniąc do nas lub pisząc do nas maila.
Po złożeniu zamówienie zapisujemy je i na parę dni przed sprzedażą kontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której należy odebrać swoje mięso. Z racji, że jest to świeże mięso, nie oferujemy wysyłki zamówień do Katowic.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Przykładamy szczególną uwagę do karmienia naszych krów już od samego urodzenia, ponieważ właściwe i staranne karmienie cieląt przekłada się na smak oraz na jakość mięsa. Przez pierwsze 8-9 miesięcy życia naszych małych Limousinek mamy po części ułatwioną pracę, ponieważ są one nasilane przez matkę jej mlekiem, jedyne, o co dbamy to świeże sianko, które cielęta sobie podjadają między piciem mleka. Gdy mija wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca krok po kroku wdrażamy inne sposoby “posiłków”, które tworzone są w naszym gospodarstwie , więc mamy całkowitą kontrolę nad tym, co spożywają. U nas w każdym przypadku krowy karmione są kiszonką z trawy oraz kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja). Oczywiście należy pamiętać o suplementacji witamin. Odnieśliśmy sukces, ponieważ po wielu latach prób i testów wyselekcjonować takie , które są pochodzenia naturalnego i mają one pozytywny wpływ, a nie jak zdecydowana większość pseudo “witamin” – negatywnie.
Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Cennik wołowiny

Rosołowe

36 zł / kg

Gulasz

40 zł / kg

Rozbratel

38 zł / kg

Antrykot

52 zł / kg

Polędwica prawdziwa

149 zł / kg

Polędwica ligawa

55 zł / kg

Grube

46 zł / kg

Mielone

37 zł / kg

Mielone na hamburgery

39 zł / kg

Polędwica wędzona

160 zł / kg

Pastrami

75 zł / kg

Szynka wołowa z przyprawami

68 zł / kg

Szynka wołowa

68 zł / kg

franfurterki

Franfurterki

44 zł / kg

Parówki wiedeńskie

Kiełbasa parówkowa (wiedeńska)

33 zł / kg

Kiełbasa cienka

Kiełbasa cienka

37 zł / kg

Wędzonki wieprzowe, schab, szynka, boczek, baleron, żeberka

46 zł / kg

Kiełbasa cienka biała

35 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (w folii)

31 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (serdelki)

31 zł / kg

Frankfurterki grillowe białe

39 zł / kg

Kiełbasa szynkowa

44 zł / kg

Krakowska podsuszana

46 zł / kg

Necówka pieczona

40 zł / kg

Parówki wieprzowo drobiowe

33 zł / kg

Kiełbasa grillowa

34 zł / kg

Kiełbasa z serem, bazylią i oregano

36 zł / kg

Polędwiczki łososiowe

46 zł / kg

Polędwiczki wędzone

46 zł / kg

Boczek zwijany z polędwiczką

46 zł / kg

Kości wieprzowe wędzone

11 zł / kg

Źródełko wiedzy o wołowinie

Mięso wołowe, coraz częściej zastępowane jest na mięso drobiowe, niestety, niepotrzebnie. Biorąc pod uwagę wartości odżywcze, jakie posiada wołowina, jest zaliczana do jednych z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, a jak wszyscy wiemy, odpowiednia ilość makroskładników przyczynia się do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Analizując badania, wołowina składa się w około 45% z białka i w około 54% z tłuszczu, zdecydowanie najmniej wołowina składa się z węglowodanów, około 1%.
Kaloryczność wołowiny różni się od tego, jaką część tuszy wołowej zjemy, ale nie tylko. Istotną kwestią jest samo hodowanie bydła, czyli wiek, masa ciała, umięśnienie oraz ilość tłuszczu, wynikający z sposobu karmienia.
Oprócz idealnego rozkładu makroskładników należy wspomnieć o witaminach i minerałach, które są zawarte w mięsie wołowym, ponieważ ten rodzaj mięsa ma najwięcej przyswajalnego żelaza w porównaniu do innych. Na dodatek wołowina skrywa w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Nie jesteś z Katowic? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Katowic stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: