Wołowina Tychy

Zamówienia na wędlinki do 05.12.2021
Zamówienia na mięsko do 12.12.2021
Sprzedaż w dniach 16.12.2021-17.12.2021

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Tychach?

Wołowina, którą mamy w ofercie hodujemy w naszym gospodarstwie rolnym.
Sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy ogromny wybieg dla wszystkich pociech.
Nasze krowy są z gatunku “Limousine”, czyli naturalnie charakteryzują się sporą porcją beztłuszczowego mięsa o wybitnej jakości i świetnym smaku.
Nasze gospodarstwo działa ponad 70 lat, wiemy o prawidłowej hodowli wszystko, a to formuje nam przewagę nad jakością i smakiem oferowanego mięsa wołowego w zwykłych sklepach.

Kiedy sprzedajemy?

O terminie możliwości zamówienia oraz datach sprzedaży zawiadamiamy Was na naszym Fanpage’u oraz poprzez SMS, naturalnie po ówczesnym kontakcie się z nami telefonicznie (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu numeru telefonu, imienia oraz nazwiska. Wtedy zostaniesz doinformowany krótkim i zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Złożenie zamówienia na naszą wołowinę jest łatwe, ponieważ są tylko 3 opcje, czyli poprzez nasz FanPage na Facebook, dzwoniąc do nas lub pisząc do nas mail.
Gdy złożysz zamówienie zapisujemy je i na parę dni przed datą sprzedaży kontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której trzeba odebrać swoje mięso. Z racji, że jest to świeże mięso, nie oferujemy wysyłki zamówień do Tych.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Zwracamy szczególną uwagę do karmienia naszych krów już od urodzenia, bo prawidłowe i staranne dokarmianie cieląt przekłada się na smak oraz na jakość mięsa. Przez pierwsze 8-9 miesięcy życia krów rasy Limousine mamy prawie całkowicie ułatwioną pracę, bo są one nasilane przez matkę jej mlekiem, jedyne, o co dbamy to świeże sianko, które małe krowy podjadają pomiędzy piciem mleka matki. Gdy minie wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca krok po kroku wdrażamy inne sposoby “posiłków”, które tworzone są w naszym gospodarstwie , więc mamy pełną kontrolę nad tym, co jedzą. Zawsze w naszym przypadku krowy nasilane są kiszonką z trawy i kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja).
Naturalnie nie można zapomnieć o dodawaniu do posiłków witamin. Udało nam się po wielu latach doświadczeń i testów wybrać takie , które są pochodzenia naturalnego i wpływają pozytywnie, a nie jak zdecydowana większość pseudo “witamin” – negatywnie.
Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Cennik wołowiny

Mięso wołowe

Polędwica wędzona
120zł/kg
Polędwica prawdziwa
100zł/kg
Polędwica ligawa
43zł/kg
Antrykot
36zł/kg
Rozbratel
28zł/kg
Grube
38zł/kg
Gulasz
29zł/kg
Rosołowe
26zł/kg
Mielone
27zł/kg

Wędliny wołowe

Kiełbasa szynkowa
40zł/kg
Kiełbasa cienka
35zł/kg
Kiełbasa cienka biała
33zł/kg
Frankfurterki grillowe białe
33zł/kg
Frankfurterki
36zł/kg
Szynka wołowa z przyprawami lub bez
55zł/kg

Źródełko wiedzy o wołowinie

Wołowina, często jest zamieniane na mięso pochodzenia drobiowego, niestety, nie jest to potrzebne. Zagłębiając się w wartości odżywcze, jakie posiada wołowina, jest ona zaliczana do jednych z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, a jak wszyscy wiemy, odpowiednia ilość makroskładników składa się do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Procentowo, analizując badania, wołowina składa się w około 45% z białka i w około 54% z tłuszczu, najmniej wołowina składa się z węglowodanów, bo tylko z około 1%.
Kaloryczność wołowiny jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, którą z części wołowiny0 użyjemy, lecz nie tylko. Istotną kwestią jest samchów bydła, czyli wiek, masa, umięśnienie oraz ilość tłuszczu w ciele, który wynika z tego, jak i czym są karmione krowy.
Prócz świetnego rozłożenia makroskładników warto wspomnieć o witaminach i minerałach, zawartych w wołowinie, ponieważ właśnie ten rodzaj mięsa ma najwięcej przyswajalnego żelaza porównując do innych. Ponadto wołowina ma w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Nie jesteś z Tych? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Tych, stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: