Wołowina Bielsko-Biała

Najbliższa sprzedaż odbędzie się 22 i 23 września. Zamówienia na mięso wołowe, kiełbasy, parówki i mięsa marynowane na grilla możecie składać do 13 września.

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Bielsku?

Wołowina, którą sprzedajemy chowamy w naszym własnym gospodarstwie rolnym.
My sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy ogromny wybieg dla wszystkich pociech.
Bydło jest z gatunku “Limousine”, czyli naturalnie cechują się dużą ilością chudego mięsa o wybitnej klasie i świetnym smaku.
Nasze gospodarstwo rolne funkcjonuje ponad 70 lat, wiemy o właściwej hodowli wszystko, a to daje nam wyższość nad jakością i smakiem oferowanego mięsa w zwykłych sklepach.

Kiedy sprzedajemy?

O dacie do jakiej możecie złożyć zamówienia oraz datach sprzedaży zawiadamiamy Was na naszej stronie na Facebook’u oraz poprzez SMS, po wcześniejszym kontakcie się z nami (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu nam Twojego numeru telefonu, imienia i nazwiska. Wtedy, przed każdą sprzedażą zostaniesz doinformowany krótkim a jakże zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Składanie zamówienia na naszą wołowinę jest bardzo proste, ponieważ są tylko 3 opcje, czyli poprzez nasz FanPage na Facebook, telefonicznie lub mailowo.
Po złożeniu zamówienie zapisujemy je i kilka dni przed datą sprzedaży kontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której należy odebrać swoje zamówienie. Z racji, że jest to produkt spożywczy, nie oferujemy wysyłki zamówień do Bielska-Białej.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Zwracamy dużą uwagę do żywienia naszego bydła już od urodzenia, bo właściwe i staranne karmienie młodych krów przekłada się na smak i na jakość mięsa.
W trakcie pierwszych 8-9 miesięcy życia krów rasy Limousine mamy po części ułatwioną pracę, ponieważ są one karmione przez matkę jej mlekiem, jedyne, co kontrolujemy to świeże sianko, które cielęta podjadają pomiędzy piciem mleka.
Gdy minie wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca krok po kroku wdrażamy inne sposoby “posiłków”, które tworzymy u nas w gospodarstwie , więc posiadamy pełną kontrolę nad tym, co spożywają. U nas w każdym przypadku krowy nasilane są kiszonką z trawy i kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja).
Oczywiście nie można zapomnieć o suplementacji witamin. Odnieśliśmy sukces, ponieważ po wielu latach doświadczeń i testów wyselekcjonować takie , które są pochodzenia naturalnego i mają one pozytywny wpływ, a nie jak większość pseudo “witamin” – negatywnie.

Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Cennik wołowiny

Rosołowe

35 zł / kg

Gulasz

39 zł / kg

Rozbratel

37 zł / kg

Antrykot

50 zł / kg

Polędwica prawdziwa

149 zł / kg

Polędwica ligawa

55 zł / kg

Grube

46 zł / kg

Mielone

35 zł / kg

Mielone na hamburgery

37 zł / kg

Polędwica wędzona

150 zł / kg

Pastrami

70 zł / kg

Szynka wołowa z przyprawami

65 zł / kg

Szynka wołowa

68 zł / kg

franfurterki

Franfurterki

42 zł / kg

Parówki wiedeńskie

Kiełbasa parówkowa (wiedeńska)

32 zł / kg

Kiełbasa cienka

Kiełbasa cienka

36 zł / kg

Wędzonki wieprzowe, schab, szynka, boczek, baleron, żeberka

44 zł / kg

Kiełbasa cienka biała

34 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (w folii)

30 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (serdelki)

30 zł / kg

Frankfurterki grillowe białe

38 zł / kg

Kiełbasa szynkowa

42 zł / kg

Źródełko wiedzy o wołowinie

Mięso wołowe, coraz częściej jest zamieniane na mięso pochodzenia drobiowego, niestety, nie jest to potrzebne. Zagłębiając się w wartości odżywcze, które posiada mięso wołowe, jest ona zaliczana do jednych z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, a jak wszyscy wiemy, odpowiednia ilość makroskładników przyczynia się do właściwego funkcjonowania organizmu. Procentowo, analizując wyniki badań, mięso wołowe składa się w około 45% z białka i w około 54% z tłuszczu, najmniej wołowina składa się z węglowodanów, bo tylko z około 1%.
Kaloryczność wołowiny jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, którą z części wołowiny użyjemy, lecz nie tylko. Istotną kwestią jest samo hodowanie bydła, czyli wiek, masa ciała, wielkość umięśnienia oraz jaka jest ilość tłuszczu, wynikający z sposobu karmienia.
Prócz świetnego rozkładu makroskładników należy wspomnieć o witaminach i minerałach, które są zawarte w mięsie wołowym, ponieważ ten rodzaj mięsa ma najwięcej przyswajalnego żelaza w porównaniu do innych. Ponadto wołowina skrywa w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jest możliwość zjedzenia naszej wołowiny w jakiejś restauracji?

Tak, kilka restauracji współpracuje z naszym sklepem tak samo jak cateringi, lecz nie są to stałe współprace, ponieważ nasza sprzedaż odbywa się raz na jakiś czas.

Jak wygląda odbiór mojego zamówienia?

Niestety, dostawa wołowiny nie działa w naszym sklepie, jest tylko jeden sposób odbioru wołowiny, czyli przyjechanie do naszego sklepu, którego adres znajduje się poniżej, w wyznaczony przez nas dzień. Z racji, że nasze sprzedaże odbywają się co jakiś czas, godziny otwarcia sklepu podczas sprzedaży są zazwyczaj w godzinach 6-21, tak więc jeśli komuś z Bielska nie pasuje ustalona przez nas godzina, może ją zmienić po ustaleniu z nami.

Czy jest możliwa dostawa mięsa do domu?

Niestety, dostawa nie jest w zakresie naszych działań, więcej informacji na temat odbioru znajdziesz na samym dole tej strony.

Chciałbym zakupić całą jedną tuszę wołową, czy jest taka możliwość?

Oczywiście, że jest taka możliwość! Więc jeśli interesuje Cię zakupienie całego mięsa z naszej krówki prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez Fanpage w celu uzyskania większej ilości informacji oraz ceny.

Nie jesteś z Bielska? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Bielska stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: