Wołowina Bielsko

Zamówienia na wołowinę do 12.06.2021r
Sprzedaż w dniach 24-25.06.2021r

Zobacz nowość w naszym cenniku, zachwyć się, złóż zamówienie

Wołowina Bielsko

Zamówienia na wołowinę do 12.06.2021r
Sprzedaż w dniach 24-25.06.2021r

Zobacz nowość w naszym cenniku, zachwyć się, złóż zamówienie

Wołowina w Bielsku prosto z gospodarstwa rolniczego!

Chciałbyś zjeść świeżą i zdrową wołowinę?

Dobrze trafiłeś!

Zapoznaj się z działalnością naszego sklepu w własnym gospodarstwie rolnym, ofertą i zamów taki rodzaj wołowiny, który przypadnie Ci do gustu a na samym końcu odbierz go prosto z naszego sklepu!

dlaczego my?

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Bielsku?

Wołowina, którą sprzedajemy, pochodzi z naszego chowu krów rasy Limousine w gospodarstwie rolnym, znajdującym się w Bronowie, niedaleko miasta jakim jest właśnie Bielsko Biała, a jak wiadomo powiat Bielski, kojarzony jest z pięknych łąk, tak więc hodowane przez nas bydło żyje na wolnym, zielonym wybiegu oraz żywione są paszami, które sami w swoim gospodarstwie wytwarzamy, to dlatego nasz sklep mięsny cieszy się pozytywnymi opiniami na całe Podbeskidzie a nawet Śląsk, przewyższając jakością oraz smakiem mięsa większość najlepszych restauracji w Bielsku, które oferują wołowinę niepowalającej jakości.

Podbeskidzka Wolowina - Gospodarstwo Rolne

informacje o wołowinie

Charakterystyka wołowiny

Mięso wołowe, coraz częściej w menu jest zamieniane na mięso pochodzenia drobiowego, niestety, nieświadomie i niepotrzebnie. Biorąc pod uwagę wartość odżywczą, jaką posiada mięso z byków oraz mięso z krów nieprzeznaczonych na dawanie mleka, jest zaliczane do jednych z najbardziej wartościowych produktów spożywczych, a jak wiadomo, odpowiednia ilość składników odżywczych przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Procentowo, na podstawie badań, wołowina składa się z około 74% wody, 20-22% białka oraz w granicach 5% tłuszczu, najmniej w mięsie wołowym jest węglowodanów, bo około 1%. Na podstawie tych wszystkich wyników, otrzymujemy odpowiedź, dlaczego wołowina jest tak bardzo unikalna w smaku, soczysta, krucha oraz ma taki zapach.

Wartość odżywcza wołowiny, podawana w kaloriach jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki przepis na wołowinę wykorzystamy, lecz nie tylko. Istotną rzeczą jest sam chów bydła, czyli wiek, masa ciała, wielkość umięśnienia oraz jaka jest ilość tłuszczu w jej ciele. Dodatkowo  wielki wpływ ma sposób żywienia, dlatego wytwarzamy paszę sami, bo dla nas ważna jest jakość, nie ilość 🙂

Wołowina, charakteryzuje się wręcz idealnym źródłem białka "pierwszej klasy". A jak wiadomo, białko jest podstawowym budulcem w naszym organizmie.

Ma wysokie stężenie witaminy B12, chroniącej nas przed niedokrwistością, witaminy b6, dbającej o prawidłową pracę metabolizmu. Żelaza, odpowiadającego za dotlenienie komórek w ciele. W mięsie wołowym znajduje się także cynk, podnoszący nasz układ odpornościowy.

Niska zawartość sodu, co świadczy, że wołowina jest idealna dla osób zmagających się z nadciśnieniem, lecz nie tylko sód jest w małych ilościach w wołowinie, bo także tłuszcz występuje w bardzo małych ilościach.

W zależności od partii wołowiny charakteryzują się dużą ilością kreatyny oraz tauryny (odpowiada za przemiany białkowe oraz zmniejszenie cukrów we krwi). Dlatego też dania, na podstawie wołowiny, po spożyciu dają nam tyle energii i siły 🙂

Sklep mięsny - Wołowina - Artur Zmełty

rodzaje wołowiny

Jakie rodzaje wołowiny kupisz w naszym sklepie mięsnym?

Wołowina podczas sprzedaży w naszym sklepie mięsnym na Podbeskidziu dzielona jest zazwyczaj na ogólnych 7 rodzai na które składa się cała mięsna budowa naszych krów. Wtedy zazwyczaj pojawia się pytanie u klienta „Ale jakie wołowina do czego?”, więc śpieszymy z krótkim wyjaśnieniem! 

Rozbratel-mięso idealne do grillowania, duszenia lub po prostu upieczenia.

Grube–  Wiele pysznych posiłków można zrobić z tego rodzaju wołowiny, np. roladki, bitki, pieczeń.

Gulasz-Tutaj jak sama nazwa wskazuje, zrobimy pyszny gulasz.

Antrykot-Jeden z najbardziej pożądanych rodzai mięsa wołowego, można z niego zrobić kotlet, rosół oraz idealne steki z antrykotu.

Rosołowe– Są to partie wołowiny z których najlepiej przyrządzić niedzielny wołowy rosół.

Mielone– Idealne mięso na hamburgery (przepis na hamburgery)

PolędwicaNa samym początku polecam użycie polędwicy w swoim menu jako mięso do domowego kebaba lecz świetnie polędwica smakuje przyrządzona jako roladki lub steki.

Więcej o danym  rodzaju mięsa z krów, przepisach kulinarnych na wołowinę możesz przeczytać na naszym blogu.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Kiedy sprzedajemy wołowinę?

O terminach sprzedaży wołowiny informujemy tutaj na stronie, na naszym Facebooku oraz dodatkowo, jeśli ktoś wyrazi chęć za pomocą SMS (Numer twojego telefonu możesz wysłać nam na Facebooku lub podać przy odbiorze swojego zamówienia).

Gdzie mogę złożyć zamówienie?

Możliwości zamówienia wołowiny jest wiele, zaczynając od komunikacji telefonicznej, SMS, e-mail kończąc na Facebook’u – wszystko informacje jeśli chodzi o skontaktowanie się z nami znajdziesz w kontakcie, który znajduje się poniżej!

Czy jest możliwa dostawa mięsa do domu?

Niestety, dostawa nie jest w zakresie naszych działań, więcej informacji na temat odbioru znajdziesz na samym dole tej strony.

Jest możliwość zjedzenia naszej wołowiny w jakiejś restauracji?

Tak, kilka restauracji współpracuje z naszym sklepem tak samo jak cateringi, lecz nie są to stałe współprace, ponieważ nasza sprzedaż odbywa się raz na miesiąc.

Jasne, że tak! Jeśli interesuje Cię zakupienie całego mięsa z naszej krówki prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez Fanpage w celu uzyskania większej ilości informacji oraz ceny.

Tak, kilka restauracji współpracuje z naszym sklepem tak samo jak cateringi, lecz nie są to stałe współprace, ponieważ nasza sprzedaż odbywa się raz na miesiąc.

Jak wygląda odbiór mojego zamówienia?

Niestety, dostawa wołowiny nie działa w naszym sklepie, jest tylko jeden sposób odbioru wołowiny, czyli przyjechanie do naszego sklepu, którego adres znajduje się poniżej, w wyznaczony przez nas dzień. Z racji, że nasze sprzedaże odbywają się co jakiś czas, godziny otwarcia sklepu podczas sprzedaży są zazwyczaj w godzinach 6-21, tak więc jeśli komuś z Bielska nie pasuje ustalona przez nas godzina, może ją zmienić po ustaleniu z nami.

Bardziej obszerne informacje o danym rodzaju mięsa z naszych krów, przepisach na wołowinę możesz przeczytać na naszym blogu.
 
Nie jesteś z Bielska? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu kto u nas złoży zamówienie! Największą popularnością prócz naszej małej i pięknej wsi, jaką jest Bronów i miasta niedaleko nas, czyli Bielska cieszymy się w wielu miastach:
Czechowice-Dziedzice, Cieszyn, Pszczyna, Katowice, Tychy.
Jakość, cena, zaufanie klienta
Skontaktuj się,
złóż zamówienie


+48 669012104
gr.zmelty@interia.pl

i odbierz pod adresem

Bronów, ul. Zarzeczna 4

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone