Wołowina Cieszyn

Zamówienia na mięso, kiełbaski, wędzonki a także mięso marynowane na grilla (np. karczek, żeberka) do 19 kwietnia
Sprzedaż w dniach 28 i 29 kwiecień.

Uwaga!

Na ten moment nie oferujemy wysyłki wołowiny!

Odbiór jest możliwy tylko stacjonarnie w naszym sklepie w Bronowie!

Cennik

Rosołowe

34 zł / kg

Gulasz

38 zł / kg

Rozbratel

36 zł / kg

Antrykot

48 zł / kg

Polędwica prawdziwa

145 zł / kg

Polędwica ligawa

55 zł / kg

Grube

46 zł / kg

Mielone

34 zł / kg

Mielone na hamburgery

36 zł / kg

Polędwica wędzona

150 zł / kg

Pastrami

70 zł / kg

Szynka wołowa z przyprawami

65 zł / kg

Szynka wołowa

63 zł / kg

franfurterki

Franfurterki

42 zł / kg

Parówki wiedeńskie

Kiełbasa parówkowa (wiedeńska)

32 zł / kg

Kiełbasa cienka

Kiełbasa cienka

36 zł / kg

Wędzonki wieprzowe, schab, szynka, boczek, baleron, żeberka

42 zł / kg

Kiełbasa cienka biała

34 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (w folii)

30 zł / kg

Kiełbasa parówkowa (serdelki)

30 zł / kg

Frankfurterki grillowe białe

35 zł / kg

Kiełbasa szynkowa

42 zł / kg

Steki - Podbeskidzka wołowina

Czym wyróżnia się nasz sklep z wołowiną w Cieszynie?

Wołowina, którą mamy w ofercie chowamy w naszym gospodarstwie rolnym.
My sami jemy to, co wam sprzedajemy dlatego dbamy o to, żeby były one naturalnie karmione i nie były przykute łańcuchem do jednego miejsca, dlatego posiadamy ogromny wybieg dla wszystkich pociech.
Nasze krowy są z gatunku “Limousine”, czyli naturalnie charakteryzują się sporą ilością chudego mięsa o idealnej klasie i unikalnym smaku.
Gospodarstwo rolne “Zmełty” działa aż 70 lat, wiemy o właściwej hodowli wszystko, a to daje nam przewagę nad jakością i smakiem oferowanej wołowinki w zwykłych sklepach.

Kiedy sprzedajemy?

O terminie do jakiej możecie złożyć zamówienia oraz datach sprzedaży informujemy Was na naszym Fanpage’u i poprzez wiadomości SMS, po wcześniejszym kontakcie się z nami telefonicznie (lub podczas odbioru zamówienia) i podaniu swojego numeru telefonu, imienia oraz nazwiska. Wtedy, przed każdą sprzedażą zostaniesz poinformowany krótkim a jakże zwięzłym SMSkiem.

Jak wygląda składanie oraz odbieranie zamówienia?

Złożenie zamówienia na naszą wołowinę jest proste, ponieważ są tylko 3 opcje, czyli poprzez nasz FanPage na Facebook, dzwoniąc do nas lub pisząc do nas mail.
Po złożeniu zamówienie zapisujemy je i parę dni przed datą sprzedaży skontaktujemy się z Tobą i podamy dzień oraz godzinę, w której trzeba odebrać swoje mięso. Z racji, że jest to produkt spożywczy, nie nie mamy możliwości wysyłki zamówień do Cieszyna.

Czym karmimy nasze krowy rasy Limousine?

Zwracamy szczególną uwagę do żywienia naszych krów już od samego narodzenia, bo prawidłowe i sumienne dokarmianie młodych krów przekłada się na smak i na jakość mięsa. W trakcie pierwszych 8-9 miesięcy życia cieląt mamy po części ułatwioną pracę, bo są one nasilane przez matkę jej mlekiem, jedyne, co kontrolujemy to świeże sianko, które cielęta sobie podjadają pomiędzy piciem mleka. Gdy mija wspomniany okres 8 lub 9 miesiąca krok po kroku wdrażamy inne sposoby “posiłków”, które tworzone są w naszym gospodarstwie , więc mamy całkowitą kontrolę nad tym, co spożywają. U nas w każdym przypadku krowy karmione są kiszonką z trawy i kukurydzy, mieszanką pasz treściwych (pszenica, jęczmień, śruta rzepakowa, soja). Oczywiście nie można zapomnieć o dodawaniu do posiłków witamin. Odnieśliśmy sukces, ponieważ po wielu latach doświadczeń i testów wybrać takie witaminy, które są wytwarzane naturalnie i wpływają pozytywnie, a nie jak większość pseudo “witamin” – negatywnie.
Wołowina w bielsku białej - Wołowina Bielsko

Źródełko wiedzy o wołowinie

Mięso wołowe, coraz częściej jest zamieniane na mięso drobiowe, niestety, niepotrzebnie. Biorąc pod uwagę wartości odżywcze, jakie ma mięso wołowe, jest ona zaliczana do jednych z najbardziej odżywczych produktów spożywczych, a jak wszyscy wiemy, odpowiednia ilość makroskładników składa się do właściwego funkcjonowania organizmu. Procentowo, analizując wyniki badań, które wykonano, mięso wołowe składa się w około 45% z białka i w około 54% z tłuszczu, najmniej mięso wołowe składa się z węglowodanów, bo tylko z około 1%.
Kaloryczność mięsa wołowego jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, którą z części wołowiny zjemy, ale nie tylko. Istotną kwestią jest sam chów bydła, czyli wiek, masa, umięśnienie oraz jaka jest ilość tłuszczu w ciele, który wynika z tego, jak i czym są karmione krowy.
Prócz świetnego rozłożenia makroskładników warto nieco napisać o witaminach i minerałach, które są zawarte w mięsie wołowym, gdyż ten rodzaj mięsa posiada najwięcej przyswajalnego żelaza w porównaniu do innych. Ponadto wołowina skrywa w sobie: witaminę A (wzmacnia odporność organizmu, zwalcza wirusy i bakterie, chroni przed zakażeniami),
witaminę E (poprawia krzepliwość krwi, obniża cholesterol we krwi, wzmacnia wzrok),
witaminy B1, B6 oraz B12 (dają energię, poprawiają pracę serca oraz układu nerwowego, wzmacniają produkcję krwi).

Nie jesteś z Cieszyna? Żaden problem! Sprzedajemy naszą wołowinę każdemu, kto u nas złoży zamówienie i ma ochotę po nią przyjechać! Oprócz naszej małej i pięknej wsi oraz Cieszyna stajemy się rozpoznawalni w takich miastach jak: