Sklep mięsny

Sprzedaż wołowiny już niedługo, zamawiaj!


Zamów wołowinę

Chciałbyś zjeść świeżą i zdrową wołowinę?

Dobrze trafiłeś!

Zapoznaj się z działalnością naszego sklepu mięsnego w własnym gospodarstwie rolnym, ofertą i zamów taki rodzaj wołowiny, który przypadnie Ci do gustu a na samym końcu odbierz go prosto z naszego sklepu!

dlaczego my?

Czym wyróżnia się nasz sklep mięsny z wołowiną?

Wołowina, którą sprzedajemy, pochodzi z naszego chowu krów rasy Limousine w gospodarstwie rolnym, znajdującym się w powiecie Bielskim, we wsi Bronów, a jak wiadomo nasz piękny Bronów, kojarzony jest z pięknych łąk, tak więc hodowane przez nas bydło żyje na wolnym, zielonym wybiegu oraz żywione są paszami, które sami w swoim gospodarstwie wytwarzamy, to dlatego nasz sklep mięsny, mimo, że jest z małej wsi, cieszy się pozytywnymi opiniami na całe Podbeskidzie a nawet śląsk!

Antrykot prosto z naszego sklepu

o wołowinie słów kilka

Charakterystyka wołowiny

Mięso wołowe, coraz częściej jest zamieniane na mięso z drobiu, niestety, niepotrzebnie. Biorąc pod uwagę wartość odżywczą jaką,  posiada mięso z byków oraz wołowina z krów nieprzeznaczonych na dawanie  mleka, jest zaliczana do jednych z najbardziej cennych produktów spożywczych, a jak wiadomo, odpowiednia ilość składników odżywczych przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Procentowo, analizując badania, które wykonano, wołowina składa się z  z wody w około 74-75%, 20-22% z białka oraz w granicach 5% z tłuszczu, najmniej w wołowinie jest węglowodanów, bo około 1%. Analizując wyniki badań nad wołowiną, otrzymujemy odpowiedź, dlaczego wołowina jest tak bardzo ważna dla każdego człowieka, unikalna w smaku, soczysta, krucha oraz ma taki zapach.

Wartość odżywcza wołowiny, podawana w kaloriach jest różna, ponieważ wszystko zależy od tego, którą z części tuszy wołowej użyjemy oraz jak urządzimy wołowinę w kuchni, lecz nie tylko. Istotną rzeczą jest samo hodowanie bydła, czyli wiek, masa ciała, wielkość umięśnienia oraz jaka jest ilość tłuszczu w jej ciele. Dodatkowo wielki wpływ ma sposób żywienia, dlatego nie  tylko jako sklep mięsny ale i gospodarstwo rolne, wytwarzamy paszę sami, bo dla nas ważna jest jakość, nie ilość sprzedanej wołowiny.

Mięso wołowe, charakteryzuje się wręcz idealnym źródłem białka „pierwszej klasy”. A jak wiadomo, białko jest podstawowym budulcem w naszym organizmie.

Ma wysokie stężenie witaminy B12, chroniącej nas przed niedokrwistością, witaminy b6, dbającej o prawidłową pracę metabolizmu. Żelaza, odpowiadającego za dotlenienie komórek w ciele. W mięsie wołowym znajduje się także cynk, podnoszący nasz układ odpornościowy.

Niska zawartość sodu, co świadczy, że wołowina jest idealna dla osób zmagających się z nadciśnieniem, lecz nie tylko sód jest w małych ilościach w wołowinie, bo także tłuszcz występuje w bardzo małych ilościach.

W zależności od partii wołowiny charakteryzują się dużą ilością kreatyny (źródło energii i siły) oraz tauryny (odpowiada za przemiany białkowe oraz zmniejszenie cukrów we krwi).

T Bone stek - Sklep miesny Artur Zmelty

rodzaje wołowiny

Jakie rodzaje wołowiny kupisz w naszym sklepie mięsnym?

Nasze wyroby mięsne z krów rasy limousine podczas sprzedaży w naszym sklepie mięsnym na Podbeskidziu dzielimy zazwyczaj na ogólnych 6 rodzai na które składa się cała mięsna budowa naszych krów. Najczęstszym przypadkiem z jakim się spotykamy, jest pytanie klienta do nas „Ale jakie mięso do czego”? Więc śpieszymy z krótką charakterystyką każdego:

Rozbratel-mięso idealne do grillowania, duszenia lub po prostu upieczenia.

Grube–  Wiele pysznych posiłków można zrobić z tego rodzaju wołowiny, np. roladki, bitki, pieczeń.

Gulasz-Tutaj jak sama nazwa wskazuje, zrobimy pyszny gulasz.

Antrykot-Jeden z najbardziej pożądanych rodzai mięsa wołowego, można z niego zrobić kotlet, rosół oraz idealne steki z antrykotu.

Rosołowe– Są to partie wołowiny z których najlepiej przyrządzić niedzielny wołowy rosół.

Mielone– Idealne mięso na hamburgery!

Polędwica– Na samym początku polecam użycie polędwicy w swoim menu jako mięso do domowego kebaba lecz świetnie polędwica smakuje przyrządzona jako roladki lub stek.

Warto wspomnieć, że w naszej ofercie są również wędliny wołowe, a jeśli chcesz się bardziej poznać jakiś rodzaj mięska lub szukasz sprawdzony przepis na wołowinę możesz przeczytać na naszym blogu.

Cennik wołowiny

 

Za podane poniżej ceny określonego rodzaju najwyższej jakości wołowiny my jako sklep mięsny oferujemy świeżość i naturalność, której nigdzie indziej nie dostaniesz

Jakość wołowiny i  cena za którą ją oferujemy – to fundamenty, na których budujemy zaufanie z klientem

Więcej o danym rodzaju mięsa z naszych krów, przepisach na wołowinę możesz przeczytać na naszym blogu. 

Krzyżowa

  • 20 września 2020

Czytaj!
Przepis na hamburgery

Przepis na hamburgery

  • 06 września 2020

Czytaj!

Karkówka Wołowa

  • 25 sierpnia 2020

Czytaj!
Wszystko o polędwicy, przepis

Polędwica prawdziwa & Polędwica ligawa

  • 18 sierpnia 2020

Czytaj!
Antrykot - Podbeskidzka wołowina

Co to jest antrykot? Przepis

  • 11 sierpnia 2020

Czytaj!

Najczęstsze pytania (FAQ)

Kiedy sprzedajemy wołowinę?

O terminach sprzedaży wołowiny informujemy tutaj na stronie, na naszym Facebooku oraz dodatkowo, jeśli ktoś wyrazi chęć za pomocą SMS (Numer twojego telefonu możesz wysłać nam na Facebooku lub podać przy odbiorze swojego zamówienia).

Gdzie mogę złożyć zamówienie na mięso?

Możliwości zamówienia mięsa wołowego jest wiele, zaczynając od komunikacji telefonicznej, SMS, e-mail kończąc na Facebook’u – wszystko to znajdziesz w kontakcie, który znajduje się poniżej!

Czy posiadamy usługę wysyłki wołowiny?

Jako sklep mięsny, dbamy o świeżość mięsa i wędlin, dlatego nie podejmujemy się wysyłek. Dlatego jedyną możliwością jest odbioru jest przyjechanie do naszej pięknej wsi i odebranie swojego zamówienia prosto z naszego sklepu. Buduje to również zaufanie, ponieważ każdy może zobaczyć jak wygląda nasz sklep oraz jak przebiega sama sprzedaż mięsa.

Z jakiej rasy bydła sprzedajemy wołowinę?

Nasze mięsne wyroby są pozyskiwane zawsze z jednej odmiany krów jaką jest bydło Limousine. Analizując najlepsze doznania smakowe czy też jakość wołowiny doszliśmy do wniosku, że jest to najlepsza rasa krów do pozyskiwania mięsa.

Czy wędliny, które sprzedajmy również wytwarzane są z naszego bydła?

Oczywiście, że tak! 🙂 Wszystkie produkty, które są oferowane przez nasz sklep pochodzą z naszego własnego Gospodarstwa Rolnego. Nie chcemy sprzedawać niczego, co nie ma związku z naszym gospodarstwem, ponieważ hodując samodzielnie krówki mamy pełną kontrolę nad tym co jedzą oraz w jaki sposób są hodowane. 

Skontaktuj się,
złóż zamówienie

+48 669012104

gr.zmelty@interia.pl

i odbierz pod adresem

Bronów, ul. Zarzeczna 4


Facebook

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone